Najczęściej zadawane pytania (FAQ)


1. Jakie powinno być minimalne zamówienie?

Minimalne zamówienie – jedna książka lub inny produkt.

2. Jaka powinna być wartość minimalna zamówienia?

Wartość zamówienie nie jest w żaden sposób ograniczona. W związku z tym minimalna wartość zamówienia to cena zamόwionej książki.

3. Czy mogę zapłacić za zamówione książki przy odbiorze?

Nie. Za książki należy zapłacić przed zakupem (płatność z gόry) lub bezpośrednio podczas zakupu (płatności online). Można zapłacić za pomocą przelewu przez internet, przekazu pieniężnego, karty kredytowej lub płatności elektronicznych za pośrednictwem systemu PayPal.

4. Gdzie mogę znaleźć najtańsze książki?

Księgarnia internetowa Bestsellerbooks.pl nie umożliwia wyszukiwania według ceny. Najtańsze książki- już za kilka euro - można znaleźć w danej kategorii lub za pośrednictwem wyszukiwarki. Oprόcz tego możemy ukierunkować Państwa na książki sprzedawane po korzystnych cenach , które są zazwyczaj zlokalizowane między klasycznymi utworami i książkami dla dzieci.

5. Znalazłem kilka książek o tym samym tytule z różną ceną. Jaka jest różnica?

Ceny różnych książek o tych samych tytułach mogą się różnić. W szczególności istnieje różnica w sposobie wydania książki; największą różnicą jest zwykle sposób łączenia (okładka twarda lub miękka). Jednak nawet książki z takim samym wiązaniem mogą być sprzedawane po różnych cenach. Wydawcy często wydają różne wersje tej samej książki: na początku książki z twardą okładką, które są zazwyczaj najdroższe i najładniejsze; później książki z miękką okładką, które są tańsze; a w przypadku uregulowania sprzedaży na określonym poziomie mamy do czynienia z tzw. "mass market paperback" - książki z miękką okładką, które są zwykle najtańsze i przeznaczone są dla szerszej publiczności.
Różnica w cenie ma miejsce również wtedy, gdy książka wydawana jest przez różnych wydawców, którzy samo nakładają ceny.
Co do zasady, zawartość takich książek jest taka sama, ale książki różnią się mimo wszystko kształtem, a także - co jest tego następstwem - objętością. Zazwyczaj jakość i grubość papieru jest różna, różnice występują także w formacie papieru, w rozmiarze czcionki, liczbie stron, ilości tekstu na stronie i tym podobne.

6. Zamόwiłem książki przez Internet. Książki zostały dostarczone na mόj adres. Gdzie mogę uzyskać oryginalną fakturę lub fakturę na firmę?

W sprawie wydania faktury należy się bezpośrednio skontaktować ze sprzedawcą książek (Tke Book Depository Ltd.). Na adres e-mail help@bookdepository.com należy wysłać numer zamówienia (order number) oraz dane firmy, na którą chcieliby Państwo otrzymać fakturę. Po przygotowaniu faktury zostanie ona przesłana na podany adres mailowy.

7. Ile książek jest w ofercie?

Obecnie (październik 2011) mamy do zaoferowania ponad milion książek! Ofertę nieprzerwanie powiększamy o nowe pozycje.

8. Książki zamówiłem tydzień temu, ale ich jeszcze nie otrzymałem. Czy mogę sprawdzić, kiedy zostały wysłane?

Oczywiście. Zawsze możecie sprawdzić co dzieje się z każdym zamówieniem, czy książki zostały już wysłane i kiedy zostały wysłane. Można to zrobić bezpośrednio na stronie internetowej, która pomaga monitorować przesyłki księgarni internetowej Bookdepository. Aby sprawdzić zamówienie należy podać numer zamówienia i nazwisko adresata (zleceniodawcy). Po wprowadzeniu tych dwóch informacji - w przypadku, gdy dane będą się zgadzały - wyświetli się zawartość zamówienia, termin oddania zamówienia oraz status zamówienia. Należy zwrócić uwagę na fakt, że oprócz ogólnego statusu zamówienia, każda książka ma swój własny status, gdyż książki są czasami wysyłane w osobnych przesyłkach. Znaczenie statusów jest następujące:
  • Processing: zamówienie zostało przyjęte, książka nie została jeszcze wysłana
  • Dispatched: książka została już wysłana (obok podana jest także data, kiedy książka została wysłana)


9. W księgarni Bestsellerbooks.pl zamówiłem trzy książki, ale dzisiaj otrzymałem pocztą tylko dwie. Czyżby zapomniano wysłać trzecią książkę?

Najprawdopodobniej nie. Księgarnia Bookdepostitory, która wysyła książki, wysyła je w osobnych paczkach, tak aby każdy otrzymał daną książkę jak najszybciej. W przypadku zamówienia dwóch książek, które mogą być wysłane w ciągu 24 godzin oraz jednej, która może być wysłana w ciągu 48 godzin, istnieje duże prawdopodobieństwo, że listonosz przyniesie książki w różnych terminach. Dlatego zalecamy poczekać dzień lub dwa, ponieważ pozostała część zamówienia może zostać dostarczona trochę później.

10. Podczas przeglądania swojego zamόwienia zauważyłam, że książki są wysyłane w kilku przesyłkach. Czy będę musiała zapłacić więcej za wysyłkę?

Nie. W przypadku wysyłania książek w oddzielnych paczkach, nie ponoszą Państwo żadnych dodatnych kosztόw. Wysyłka jest bezpłatna rόwnież w przypadku wielu przesyłek.

11. Your prices are great and I would like to order, but I don't understand Polish. Do you have a website in English, too?

You can check our sister site fastbooks.eu that has the same books as we do for the same price and it also offers free delivery.Jeśli masz jakieś pytanie, na które nie znalazłeś tutaj odpowiedzi, skontaktuj się z nami przez naszą stronę na Facebook. Możesz zadać pytanie lub podzielić się z nami swoimi uwagami.